DIY: Modna koszula z koronkowym kołnierzykiem

Czasem wygodniej jest zrobić coś samemu – dzięki temu możemy znacznie zaoszczędzić na robótkach, zamiast kupować od razu gotowe ubranie. Idealnym ubraniem np. na przyjęcia czy formalne obiady bądź kolacje jest koszula. Ale co zrobić, gdy mamy dość naszej starej koszuli? Możemy nadać jej nowe życie – wystarczy zmienić kołnierzyk! Aby tego dokonać wystarczy naszyć na niego koronkowe wstawki, sprawi to, że koszula wyglądać będzie ciekawie i nieco vintage.

Koronkowy kołnierzyk

Źródło: Pinterest

Co potrzebujemy, by dokonać takiej zmiany? Taśmy koronkowej w dowolnym kolorze (najlepiej wygląda w takim samym, co koszula, ale możemy również postawić na kontrast). Dodatkowo potrzebna jest koszula, na której kołnierzyk naszyjemy koronkę oraz zestaw do szycia (idealny, jeśli nie mamy zdolności oraz maszyny do szycia, a jeśli zastanawiasz się nad jej kupnem – recenzje wielu ciekawych modeli oraz porady znajdziesz na Do-szycia.pl).

Kołnierzyk z koronki

Źrodło: Pinterest

Najważniejsza jest precyzja i równe przyszycie. Na maszynie poszłoby nam to sprawniej, ale jeśli takiej nie posiadamy wystarczy igła z nitką. Musimy najpierw odpowiednio wymierzyć długość koronki, którą mamy zamiar naszyć. Gdy już tego dokonamy, musimy bardzo dokładnie zacząć przyszywać taśmę w dwóch miejscach:

– u góry kołnierzyka (przy zagięciu)
– u dołu, w miejscu, gdzie opada

Dwustronne przyszycie sprawi, że kołnierzyk nie będzie się marszczył ani przemieszczał. Dlaczego przyszycie jest tak ważne? Ponieważ nieprawidłowo przymocowana koronka będzie się marszczyć, co nie będzie zbyt dobrze wyglądać. Tak odnowiona koszula to świetny sposób na nowy wygląd! Jedyne, co potrzebujemy to chwila czasu oraz koronka, którą można znaleźć w pasmanterii czy w internecie.

Koronkowy kołnierzyk

Źródło: Pinterest